Album pandemicznego roku 2020

Chciałbyś przeczytać ciekawe recenzje albumów? Jesteś otwarty na nowe brzmienia i szukasz wrażeń na najwyższym poziomie? Więc jest to idealne miejsce dla ciebie, bo w tym artykule dowiesz się, jaki album warto jak najbardziej przesłuchać.

5. Music To Be Murdered by – Eminem

https://open.spotify.com/album/4otkd9As6YaxxEkIjXPiZ6

Jeden z najlepszych raperów w historii zaskoczył krążkiem, który tylko wzmocn5 albumił jego pozycję w świadomości słuchaczy. Tajemnicze brzmienie poszczególnych kawałków oraz niesamowite umiejętności liryczne zaowocowały tym, że album zameldował się na szczycie prestiżowej listy Billboardu. To tylko statystyka sprzedaży, lecz należy również zwrócić uwagę na samą szatę muzyczną. Eminem na tym albumie nawinął najszybciej jak potrafił (Godzilla), więc udowadnia że jest jak wino – im starszy tym lepszy.

W ramach ciekawostki dodam,  że na koniec roku Em zrobił fanom niespodziankę i wydał stronę B albumu, którą też warto sprawdzić

4. Future Nostalgia – Dua Lipa

https://open.spotify.com/album/7fJJK56U9fHixgO0HQkhtI4 album

Postanowiłem w tym zestawieniu pożonglować trochę gatunkami, aby potencjalny słuchacz tych albumów widział, jaki ten rok był kręty. Tak więc przechodzimy płynnie od rapu do popu, w którym Dua Lipa nazywana jest księżniczką tego gatunku. I to nie bez powodu! Jej najnowszy album nie zawiódł stałych słuchaczy, ale także przywiódł do siebie nowych. Świetne brzmienie głosu artystki, a także jego nieszablonowość docenić może każdy. Nie jest to zwyczajna muzyka, lecz coś co wprowadza gatunek na nowy poziom. Do tego dochodzą świetni goście, jak na przykład DaBaby czy Madonna.

3. Post Human: Survival Horror

https://open.spotify.com/album/2CbaaiHPTuL24yajaKtH9k3 album

To jest kompletna zmiana rewirów i krążek nie dla każdego. Wybrałem go, ponieważ ubolewam nad tym, że taka muzyka nie trafia do większego grona odbiorców, jednak w jakimś stopniu jest to uzasadnione. Nie mówiąc już jednak o specyfice gatunku, w tym albumie zespół wrócił do dawnego brzmienia i pokazał pazur. Już single zwiastowały coś naprawdę dobrego i zdecydowanie oczekiwania zostały spełnione. Świetne brzmienia gitarowe, wokal na najwyższym poziomie i wzorowanie na kultowym Linkin Park – warto sprawdzić.

2. Romantic Psycho – Quebonafide

https://open.spotify.com/album/759DXZci5lU5Lx0eXVMjVK2 album

Przykład rodzimego artysty, który zapisuje się przede wszystkim tym, że wyprzedza scenę pod względem promocji o kilka dobrych lat. Sam opis akcji powinien zachęcać do zapoznania się z tym albumem. Kuba przebrał się za informatyka i udawał, że jest w stanie depresyjnym, pojawiał się bez doskonale swoim fanom znanych tatuaży, co wzbudzało poruszenie. Dzień wydania płyty przypadł na 1 kwietnia. Końcowy efekt – zdjęcie przebrania w teledysku i wydanie jednej z najlepszych płyt w dorobku. Łączy ona pop i rap razem, co daje naprawdę świetny efekt.

1. After Hours – The Weeknd – album roku

Najlepszy album

Najlepszy album

https://open.spotify.com/album/4yP0hdKOZPNshxUOjY0cZj

No i dotarliśmy do najlepszego wydawnictwa 2020 roku. Abel pobił kilka niesamowitych rekordów, nie mówiąc o tym jak sprzedał się singiel ,,Blinding Lights”, który w naszym kraju puściła pewnie każda rozgłośnia radiowa. Kompletna zmiana wizerunku scenicznego i pójście w rewiry lat 80. zaowocowała pierwszym miejscem tutaj i nie tylko. Dziwi tylko brak nominacji do nagrody Grammy, ale to tylko pokazuje przereklamowanie tej nagrody.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *