Wokal totalny – Freddie Mercury

Już jutro Sylwester i z pewnością wiele gwiazd będzie nam w nim towarzyszyć. Pewnie znajdą się Ci, którzy nie przypadną nam do gustu, inni trochę bardziej. Wyobraźcie sobie jednak, że towarzyszy nam jego wokal.

Osobowość sceniczna

wokal

Co prawda teraz Nowy Rok będziemy obchodzić w zupełnie inny sposób, jednak ja miałem na myśli taki zwyczajny, kiedy występy przyciągają uwagę fanów i faktycznie można się tam udać. Charyzma z jaką pokazywał się Freddie Mercury jest w tych czasach praktycznie nie do zrobienia. Owszem, są artyści charyzmatyczni, ale on miał w sobie coś unikalnego i to przyciągało każdego. Historia jego kariery jest bardzo kręta.

Diament, ale nieoszlifowany

wokal

Początkowo Freddiego ciężko było poznać jako kogoś, kto może zawojować świat. Miał on od urodzenia specyficzny zgryz, przez co można było mieć wątpliwości, czy nadaje się do bycia w tym biznesie. Jak sam później mówił, prawdopodobnie to dzięki ułożeniu zębów mógł wydobywać z siebie takie dźwięki. Potrzebował jednak do pokazania swojego talentu kogoś, z kim mógłby tworzyć muzykę. Początkowo zespół Smile go nie chciał, jednak później docenił jego wokal. I tak oto w 1970 rozpoczęła się piękna historia zespołu Queen.

Wokal aż do niebios

Freddie miał niesamowity talent i podczas istnienia zespołu tak naprawdę był głwokalównym powodem, dlaczego tak wywindowali w górę. Potrafił zaśpiewać praktycznie każdą partię, a był przecież samoukiem. Największe show dał w 1985 na Live Aid, czyli koncercie charytatywnym do którego link zostawiam tu: Live Aid. Był to niesamowity pokaz umiejętności muzyków, a w szczególności Freddiego, którego wokal był na najwyższym poziomie  i wspiął się na wyżyny swoich możliwości, jeśli chodzi o ruchy sceniczne, dzięki czemu zebrano sporą sumę pieniędzy. Aż żal, że nie było naszemu pokoleniu być na takim koncercie.

Z Freddiem każdy Nowy Rok byłby niesamowity. Nie ma go już z nami niestety, ale zachęcam by zapoznać się z jego sylwetką od środka, bo sądzę, że w jego muzyce każdy znajdzie coś dla siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *